Odporúčame
farmove

Aktuálna ponuka produktov 2022

Čerstvé Bylinky - Slovenské liečivky

Pripravili sme pre vás balíček čerstvých temer nenahraditeľných slovenských byliniek-liečiviek. vhodných do smoothies, čajov, čerstvých šalátov aj kozmetiky. Skorocel kopijovitý zaceluje, zlepšuje trávenie aj dýchanie. Rebríček obyčajný čistí krv a pôsobí upokojujúco. Pŕhľava dvojdomá je bohatá na vitamíny C, B6, provitamín A aj železo. Púpava lekárska slúži na prečistenie pečene, zlčníka a významne podporuje imunitu. Ponúkame ich v zmesi alebo zvlášť.
Cena: 1,50 € / 50g.

Sušené bylinky a produkty z nich

Batôžky

Voňavý levanduľový batôžtek.
Cena: 1,55€ / vrecúško.
Batôžky plnené bylinkovým čajom sme pripravili v tmavozelenej, svetlozelenej, oranžovej a prírodnej farbe. Stačí si vybrať a spríjemniť si chvíľu s našim čajom. Obsahuje 4gr. zo sušených byliniek podľa vášho výberu: šalvia lekárska, ruža stolistá, nechtík lekársky, mäta pieporná, čierna a jablčná. Batôžtek je zhotovený z prírodného materiálu juta a ozdobený našimi horkými mandľami, lieskovými orieškami, alebo šípkami, obsah stačí na prípravu 1litra čaju. Bylinky nevaríme, iba zalejeme horúcou vodou. Necháme postáť a precedíme. Osladíme podľa chuti. Pijeme vlažné. Batôžtek je vhodný aj ako ozdoba na vianočný stromček, alebo sviatočny stôl, či ako jedinečný darček. Cena: 2,20€ / batôžtek.
 

Naša vegetka (100g.) je zmes s vysokým podielom byliniek a zeleniny v himalájskej soli. Zloženie: soľ, petržlenová vňať, ligurček, bazalka, mrkva, pór, kápia, zeler, bio kurkuma. Bez konzervantov či iných umelých prísad.
Cena: 2,10 € / 100g. uzatvárateľný sáčok.

Naša čajová zmes (10g.) obsahuje vyberané časti nami pestovaných rastlín. Zloženie: Šalvia lekárska, Mäta pieporná, Ruža stolistá, Nechtík lekársky. Poslúži ako prevencia chrípky alebo večerný upokojujúci nápoj.
Cena: 1,55 € / 10g. uzatvárateľný sáčok.

Naša provensálska zmes (10g.) je čisto rastlinná zmes z nami vypestovaných byliniek. Zloženie: Estragon, Oregano, Levandula, Rozmarín, Bazalka. Táto zmes vhodne ochutí všetky slané jedlá z mäsa a zeleniny.
Cena: 1,55 € / 10g. uzatvárateľný sáčok.

Trstinový voňavý cukor s Ružou stolistou (100g.) je vhodný na ovocné šaláty a sladké dezerty. Obsahuje sušené lupienky kvetov.
V ponuke máme aj varianty s Nechtíkom lekárskym a Levandulou lekárskou.
Cena: 1,90 € / 100g. uzatvárateľný sáčok.

Ponúkame aj Jednodruhové sušené bylinky (10g.) z tohoročnej úrody 2018.
  • Šalvia lekárska
  • Oregano
  • Levandula lekárska
  • Rozmarín lekársky
  • Tymián obecný
  • Kapucínka väčšia
  • Vavrín vždyzelený (Bobkový list)

Cena: 1,50 € / 10g. uzatvárateľný sáčok. Veľkosť balenia je možné zmeniť.

Naše sladké mandle v škrupine (170g.) odekorované vianočným motívom. Sáčok s mandlami je vložený v vkusne upravenom prírodnom kokosovom orechu lakovanom eko lakom.
Cena: 7,90 € / 170g mandlí + nádobka.

Čerstvé Bylinky

Zmes bylín
Balenie 50g až 100g
Bylinky vo vaničke
Balenie 20g
Bazalky, rôzne druhy
Vyberané kúsky
  Dostupnosť
Bazalka pravá, citrónová, opálová, šalátová, grécka, thajská (Ocimum basalicum) Jún – Október
Estragón - palina (Artemisia draculunculus) Apríl – December
Fenikel záhr. vňaťový (Foeniculum vulgare) Dočasne nedostupné
Levandula lekárska (Lavandula off.) Máj – Október
Mäta pieporná, čierna, jablčná (Mentha piperita sp.) Apríl – December
Medovka lekárska (Melissa off.) Dočasne nedostupné
Pažítka (Allium schoenoprasum) Apríl – November
Ruta voňavá (Ruta graveolens) Apríl – December
Ruža stolistá (Rossa sp.) Máj
Rozmarín lekársky (Rosmarinus off.) Celoročne
Šalvia lekárska, panašovaná (Salvia off.) Celoročne
Bobkový list - Vavrín vždyzelený (Laurus nobilis) Marec - November
Tymián obecný (Thymus vulgaris) Dočasne nedostupné
Slovenské liečivky - čerstvé (Plantago lanceolata, Achillea millefolium, Urtica dioica, Taraxacum officinale) apríl - október
Slovenské liečivky - sušené (Plantago lanceolata, Achillea millefolium, Urtica dioica, Taraxacum officinale) v zimných mesiacoch

Balenie

Bylinky ponúkame v baleniach po 20g, 50g alebo podľa dohody. Obsahujú vyberané kusy byliniek. Bežné balenie chilli paprík obsahuje 100g.

Posielanie

Zásielky posielame Slovenskou poštou ako poistené zásielky 1.triedy, dobierkou alebo kuriérom. Doručené sú do 48 hodín na celom území SR. Z dôvodu dodacej doby posielame každý týždeň v pondelok, utorok a stredu. Objednávky je preto potrebné ohlásiť minimálne 1 deň dopredu prostredníctvom tel. alebo e-mailu.

Cena

Paušálna cena čerstvých byliniek - 50g za 2,20 € a 20g za 0,90 €. Cena kvetov - 0,08 € za kus bez ohľadu na druh. Minimálny odber nie je stanovený, maximálny podľa aktuálnych možností. Poštovné účtujeme podľa aktuálnych taríf Slovenskej pošty.

Veľa radosti a úžitku želá Jana Benčeková - Čerstvé Bylinky

Bazalka bolonská

Kontaktujte nás

  0907_ 825 294  

jana.bencekova_@cerstvebylinky_.sk